ست‌تاپ‌باکس چیست؟ست تاپ باکس (STB) ملموس ترین جزء یک شبکه IPTV و OTT برای شماست و در واقع درگاه ارتباطی صفحه تلویزیون با بستر اینترنت (OTT) و اینترانت (IPTV) محسوب می شود. دستگاه ست‌تاپ‌باکس آسمان مدیا (فام باکس) به تلویزیون شما (هر مدل و هر نوع تلویزیون) متصل شده و این امکان را فراهم می‌سازد، تا از سرویس‌های متنوع ما که با نام تجاری فام ارائه می‌شوند؛ در حوزه‌های مختلف سرگرمی، آموزشی و ... بهره‌مند شوید. بعلاوه از طریق این دستگاه شما به فضای اینترنت متصل شده و به کلیه محتوای آن نیز دسترسی پیدا می‌کنید. در آسمان مدیا این افتخار را داریم که بهترین سرویس‌ها را با استفاده از هر نوع اینترنتی، با هر سرعتی که شما از آن استفاده می‌کنید، در اختیارتان قرار دهیم.
تلویزیون تعاملی
 

IPTV چیست؟

تلویزیون تعاملی
IPTV را می توان یک سیستم تلویزیونی تعریف کرد که در آن به جای آنتن از بستر IP برای دریافت محتوا استفاده می شود. پس از اتصال ست تاپ باکس به یک تلویزیون دارای پورت HDMI، شما می توانید به سرویس های زیر دسترسی پیدا کنید:
left-chevron2
پخش زنده (Live Streaming): شما می‌توانید برنامه‌های زنده صدا وسیما، کنسرت‌های آنلاین، کنفرانس‌ها و سایر مراسم ‌های مورد علاقه‌تان را به صورت زنده و از طریق دستگاه ست‌تاب‌باکس ما مشاهده کنید.
left-chevron2
محتوا های ویدئویی متنوع با قابلیت جستجو و انتخاب (catch up): با استفاده از فام باکس قادر خواهید بود پخش برنامه‌های تلویزیونی زنده (اعم از صدا و سیما و سایر مراسم‌ها را) را متوقف کرده، به جلو یا عقب برگردانید.
left-chevron2
آرشیو برنامه های گذشته سازمان صدا و سیما (Time Shifting): برنامه‌های صدا و سیما و نیز کلیه ویدیوهای سرگرمی و آموزشی در این قسمت آرشیو شده و در اختیار شما قرار می‌گیرد.
left-chevron2
همچنین سرویس های مفیدی در حوزه موزیک درخواستی (AOD)، بانکداری الکترونیک (e-Banking)، فروشگاه الکترونیک (e-shopping) و طیف متنوعی از خدمات تعاملی بهره مند شوید.

OTT چیست؟

OTT مخفف Over the Top بوده و یک اصطلاح رایج در صنعت مخابره آنلاین محسوب می شود. به زبان ساده، OTT به سرویس هایی گفته می شود که شما مستقیما از طریق اینترنت به آنها دسترسی پیدا می‌کنید. سرویس OTT آسمان مدیا از گستره بالایی شامل فیلم، سریال، بازی و ... برخوردار بوده و هر کس (Everyone) در هر مکان (Everywhere) و در هر زمان (Every time) می تواند از آنها استفاده کند.
تلویزیون تعاملی